ارزان جا > اجاره آپارتمان مبله در تهران > تهران، قلب تپنده ی ایران | ارزان جا

تهران، قلب تپنده ی ایران

توضیحات برای عکس ثبت نشده

پیش از سفر به هر مکان، لازم است در مورد آن اطلاعاتی را کسب کنید. تهران، به عنوان بزرگترین شهر ایران، نیز از این قائده مستثنا نیست و شما پیش از آغاز سفر باید با ویژگی ها و اماکن مهم آن آشنا شوید. از همین رو قصد داریم در این مقاله به صورت اجمالی تهران بزرگ را به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید. شهر تهران در شمال ایران، در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز واقع شده‌ است. بزرگترین شهر ایران از جنوب به کوه‌های ری و بی بی شهربانو و دشت‌های هموار شهریار و ورامین، و از شمال توسط کوهستان احاطه شده‌است. در نتیجه در جنوب و شمال دارای آب و هوایی متفاوت است. از نماد های برجسته و استراتژیک تهران نیز می توان به برج آزادی و برج میلاد اشاره کرد.


ساختار اداری ایران در تهران متمرکز شده‌است. تهران بزرگ میزبان نزدیک به نیمی از فعالیت‌های صنعتی ایران است و کارخانجاتی در زمینه تجهیزات خودرو، برق و الکترونیک، منسوجات، شکر، سیمان و مواد شیمیایی در این شهر واقع شده‌اند. همچنین بزرگترین بازار فرش و محصولات مبلمان در سراسر ایران را در تهران قرار دارد. اماکن تاریخی، مذهبی، تفریحی و گردشگری بسیاری، در تهران و حومه قرار دارد که از جاذبه های توریستی و دیدنی این شهر بزرگ در کنار سایر امکانات آن است. در تهران رستوران‌های مجلل و نوین متعددی وجود دارد. این رستوران‌ها شامل رستوران‌های سنتی ایرانی و بین‌المللی هستند. با وجود این که محبوب‌ترین غذا در تهران چلوکباب است، غذاهای فوری غربی مانند پیتزا و فست فودها نیز طرفداران زیادی مخصوصاً در میان جوانان و کودکان دارند.

اجاره اپارتمان در تهران کوتاه مدت | ارزان جا اجاره اپارتمان در تهران کوتاه مدت | ارزان جا

افزون براین، چندین پیست اسکی بسیار زیبا و منحصربه‌فرد از قبیل، پیست‌های اسکی توچال، دیزین و شمشک در نزدیکی شهر قرار دارند. پیست اسکی دیزین جزء معدود پیست‌های اسکی جهان است که در آن امکان اسکی برروی چمن علاوه بر اسکی برروی برف مهیاست. در تهران کاخ‌های زیادی تاکنون بنا شده‌است که بیشتر مربوط به دوران پهلوی و قاجار هستند. از جمله کاخ‌های معروف تهران می‌توان کاخ سلطنت آباد، کاخ نیاوران، کوشک احمدشاهی، کاخ صاحبقرانیه، عمارت عثمانی و پل رومی، عمارت دارالفنون، حوض خانه باغ قدیم نگارستان، کاخ گلستان، کاخ مرمر و شمس العماره را نام برد.


اجاره آپارتمان مبله چند روزه در تهران | ارزان جا اجاره آپارتمان مبله چند روزه در تهران | ارزان جا

در این مقاله تنها به بخشی از جاذبه های گردشگری تهران بزرگ به صورت اجمالی اشاره شد. امید است تا با سفر به پایتخت ایران، بدون هیچگونه دغدغه ای برای اقامت، از این اماکن دیدن کنید و اوقات خوشی را تجربه کنید. گفتنی است وبسایت ارزان جا این امکان را برای شما عزیزان در نظر گرفته است تا بتوانید ضمن سفر به تهران، متناسب با بودجه و سلیقه تان آپارتمان مبله ای را برای مدت اقامت خود اجاره کنید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید. ارزان جا، انتخاب اول در زمینه ی اجاره آپارتمان مبله در تهران.